Menu
A+ A A-

Move It? Criss Cross

Move It - kruhový trénink

Move it! program byl vytvořen na základě dlouholetých zkušeností profesionálních trenérů, fitness instruktorů a sportovců.

Program Move it! lze nazvat racionální a komerčně atraktivnější alternativou vysoce intenzivních programů. 

Move It

Program splňuje všechny aktuální požadavky zákazníků fitness center po celém světě a funkční trénink se tak stává světovým fenoménem individuálního i skupinového fitness. Move it! program umožňuje čerpat z nekonečného množství cviků funkčního tréninku. 

Instruktor je vždy schopen maximálně motivovat k lepším výkonům všechny účastníky cvičení.
Lekci lze postavit formou hry a kolektivní zábavy nebo může být vytvořena velmi intenzivní a předčí tak očekávání i těch nejvýkonnějších sportovců.

Move It1Move It2Move It5

Princip kruhového tréninku Move It spočívá v těchto bodech:

  1. Jeden kruhový trénink procvičí všechny svalové partie.
  2. Trénink se skládá ze 3 - 4 kol, každé kolo trvá 5 - 15 minut. Mezi koly jsou pauzy 2 - 3 minuty, v rámci jednoho kola žádné pauzy nejsou.
  3. Každé kolo se skládá z 10 - 16 cviků, každý cvik se provádí na jiném stanovišti.
  4. Na každém stanovišti sportovec stráví zhruba 30 - 45 sekund, poté se okamžitě přesouvá na stanoviště následující: Těchto 30 - 45 sekund je tedy v podstatě jedna série, po níž ihned následuje série další 10 - 15 sekund je na přesun na další stanoviště. Celé kolo tedy trvá 6 - 10 minut (bez přestávky).
  5. Na dvou po sobě jdoucích stanovištích by měly být cviky na co nejvzdálenější tělesné partie. V kruhovém tréninku jde totiž o to, aby bylo zachováno co nejvyšší prokrvení celého těla, proto je třeba po procvičení rukou ihned zařadit nohy, atd.
  6. Stejný princip platí pro náročnost cviků: V kruhovém tréninku je třeba zachovat stále stejnou hodnotu tepové frekvence (zhruba), proto po náročném cviku, jako například angličáky, zařadíte cvik méně náročný, izolovanější. Během těchto 30 - 45 sekund na lehčím stanovišti se tělo zklidní a další cvik by měl být opět náročný (za účelem opětovného mírného zvýšení tepové frekvence).
  7. Převedeno do praxe: Trénink nesmí být postaven tak, aby se v první polovině kola procvičila horní část těla a ve druhé polovině dolní část těla. Nebyla by splněna podmínka neustálého prokrvení celého těla, cviky je třeba ?míchat?.
  8. Celá hlavní část tréninku zabere cca 25-45 minut.

Souvisejí články podle tagů